عامل کشتار مخفیانه خرس قهوه ای در بلده شناسایی و دستگیر شد
۱۲ام آذر ۱۳۹۶ مختلف

۱۱ آذر ۱۳۹۶

پایگاه خبری شارژی محیط زیست و حیات وحش ایران (شارژی): چند روز قبل یک خرس قهوه ای در تله سیمی یکی از باغداران روستای اوز از توابع بلده در استان مازندران گرفتار می شود.

صاحب باغ بدون آنکه موضوع را به اداره محیط زیست گزارش نماید، خرس گرفتار در تله را از پای در آورده و لاشه خرس را درون باغ خود در زیر خاک دفن می کند.

روز گذشته نیروهای محیط زیست بلده از طریق همیاران محیط زیست در جریان کشته شدن خرس قرار گرفته و جهت بررسی موضوع عازم باغ مربوطه می شوند.

صاحب باغ از ورود محیط بانان به باغ خود جلوگیری بعمل می آورد بنابراین مامورین محیط زیست موضوع را با مقام قضایی درمیان می گذارند.

با دستور دادستان محترم شهرستان، حکم ورود به باغ مذکور صادر و نیروهای محیط زیست به مامورین نیروی انتظامی وارد باغ می شوند.

محیط بانان در بررسی باغ، محل دفن لاشه خرس را کشف نموده و لاشه را از زیر خاک بیرون می کشند.

در این رابطه صاحب باغ بعنوان متهم دستگیر شده و پس از تشکیل پرونده به مراجع معرفی گردید.

بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه  ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک خرس قهوه ای معادل پانصد میلیون ریال تعیین شده است که متهم می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نماید.

همچنین متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد.

۰
-۲۰

  


مطالب پیشنهادی