شکارچی متخلف بر اساس عکس یادگاری با لاشه شکار شناسایی و در دادگاه محکوم شد
۲۷ام آبان ۱۳۹۶ مختلف

پایگاه خبری شارژی محیط زیست و حیات وحش ایران (شارژی): چندی قبل تصاویری از شکار غیرمجاز یک قوچ وحشی به دست نیروهای محیط زیست شهرستان تفرش رسید.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تفرش در این باره گفت: محیط بانان در بررسی های خود هویت شکارچیان داخل تصویر را شناسایی نمودند.

علی خسروان اظهار داشت: با شکایت اداره محیط زیست تفرش در این رابطه پرونده ای در مراجع قضایی تشکیل و متهمین جهت رسیدگی به اتهام وارده به دادسرا احضار شدند.

یکی متهمین در جریان بازپرسی منکر تخلف شده و انجام شکار غیرمجاز را به نفر دیگر (متهم ردیف اول پرونده) نسبت داد و متهم ردیف اول نیز با ارائه دفاعیات غیر مستند سعی نمود خود را از اتهامات وارده تبرئه کند.

دادگاه با توجه به تصاویر موجود، دفاعایت بلاوجه متهم ردیف اول و گزارش ارائه شده از سوی اداره محیط زیست تفرش، بزهکاری متهم ردیف اول را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه متهم ردیف اول را به پرداخت هجده میلیون ریال جزای نقدی به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده و پرداخت یکصد میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محکوم نمود.

——————————————————————————————————————————————————————————

——————————————————————————————————————————————————————————

با اعتراض متهم به رای صادره پرونده جهت رسیدگی مجدد به دادگاه تجدیدنظر استان مرکزی ارجاع شد.

در جریان بررسی مجدد پرونده، قضات دادگاه تجدیدنظر ایراد و اعتراض موثری که موجبات نقض حکم بدوی را فراهم کند تشخیص ندادند. بنابراین با رد اعتراض تجدید نظر خواه، حکم صادره از دادگاه بدوی را قطعی و لازم الجرا دانستند.

——————————————————————————————————————————————————————————

——————————————————————————————————————————————————————————

با قطعی شدن رای در دادگاه تجدیدنظر متهم می بایست مبلغ هجده میلیون ریال جزای نقدی به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده و پرداخت یکصد میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست را به حساب دولت واریز نماید.

—————————————————————————————————————————————————————————–

آخرین اخبار محیط زیست و حیات وحش کشور را بصورت لحظه ای و در کوتاه ترین زمان از طریق کانال تگرام شارژی دریافت کنید.

+۳۳
۰

  


مطالب پیشنهادی