خلیل آقایى بعنوان رییس جدید سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزدارى معرفی می شود
۱۲ام آذر ۱۳۹۶ مختلف

۱۱ آذر ۱۳۹۶

پایگاه خبری شارژی محیط زیست و حیات وحش ایران (شارژی): روز دوشنبه ٩۶/٩/١٣ خداکرم جلالى رییس فعلی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری تودیع و خلیل آقایى بعنوان ریاست جدید این سازمان معارفه میشود.

خلیل آقایى کهلیک بلاغی (متولد ۱۳۳۹ در بیله‌سوار) دانش آموخته مهندسی کشاورزی شاخه زراعت، نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ مشگین‌شهر در دورهٔ ششم مجلس شورای اسلامی و همچنین قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس بوده‌ است.

به دنبال مطرح شدن نام خلیل آقایى به جای خداکرم جلالی و حضور افراد غیر متخصص و بدون زمینه های اجرایی و عملی در این حوزه، جمعی از متخصصان و دانشگاهیان منابع طبیعی کشور با ارسال یک نامه سرگشاده خطاب به محمود حجتی، وزیر کشاورزی از او خواستند که به دلیل خسارت های وارده به منابع طبیعی، از چنین انتخابی سرباز زده و در آن تجدید نظر کند.

همچنین در این نامه از وزیر کشاورزی خواسته شده که باتوجه به چالش‌های جدی محیط‌ زیست و منابع طبیعی کشور و سیر قهقرایی خاک، آب و تنوع زیستی که کیان میهن را مورد تهدید قرار داده و با عنایت به شعار دلگرم کننده محیط‌ زیستی دولت محترم، فردی متخصص، آشنا و کار آزموده با این سازمان مهم را برای این جایگاه در نظر بگیرد.

۰
-۱۰۴

  


مطالب پیشنهادی