جزئیات مصوبه هیئت وزیران در خصوص تشکیل کارگروه ملی «سازگاری با کم ­آبی»
۱۵ام اسفند ۱۳۹۶ مختلف

۱۳ اسفند ۱۳۹۶

پایگاه خبری شارژی محیط زیست و حیات وحش ایران (شارژی): هیئت وزیران در جلسه روز یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶به ریاست دکتر روحانی رییس ­جمهور، با تشکیل کارگروه ملی «سازگاری با کم ­آبی» به منظور فراهم آوردن شرایط لازم برای سازگاری با کم­ آبی در مناطق مختلف کشور و اتخاذ تصمیمات مناسب، موافقت کرد.

این کارگروه با مسئولیت وزیر نیرو و با عضویت رؤسای سازمان­ های برنامه و بودجه، حفاظت محیط زیست و وزرای جهاد کشاورزی، کشور و صنعت، معدن و تجارت تشکیل می­ شود.

تدوین اصول و مبانی توزیع کمبود آب بین مصارف مختلف، برنامه‌ریزی و انجام هماهنگی های لازم برای انطباق الگوی کشت مناسب هر منطقه متناسب با شرایط کم آبی، پشتیبانی از تدابیر استان­ ها درخصوص جلوگیری از بروز مشکلات و تعارضات اجتماعی ناشی از کاهش منابع آب و گزارش‌گیری و نظارت بر عملکرد و پیشرفت برنامه ­ها در کارگروه ­های استانی با مسئولیت استانداران، از جمله اهداف تشکیل کارگروه یاد شده است.

پایگاه خبری شارژی محیط زیست و حیات وحش ایران (شارژی): تصویبنامه مصوب جلسه مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۰۶ هیأت وزیران درخصوص تشکیل کارگروه ملی «سازگاری با کم ­آبی» و شرح وظایف آن بشرح زیر، در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ گردید.

۰
۰

  


مطالب پیشنهادی