با رای دادگاه کیفری طبس جواز حمل اسلحه شکارچی متخلف ابطال و اسلحه مربوطه به نفع دولت مصادره گردید
۲۹ام آبان ۱۳۹۶ مختلف

۲۸ آبان ۱۳۹۶

پایگاه خبری شارژی محیط زیست و حیات وحش ایران (شارژی): نیروهای یگان محیط زیست طبس حین گشت زنی در عرصه های طبیعی این شهرستان به خودروی سواری مشکوک شده و آن را متوقف نمودند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس در این باره گفت: در جریان بازرسی از این خودرو لاشه یک کل وحشی، یک اسلحه شکاری دارای جواز حمل، یک دوربین چشمی و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد.

اسدالله حاتمی اظهار داشت: در این رابطه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری طبس، دادگاه با استناد به گزارش اداره محیط زیست و مرجع انتظامی، اعترافات متهم، کشف گوشت شکار و اسلحه از خودروی متهم و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهم را محرز و مسلم دانسته و وی را به مجازات های زیر محکوم نمود:

۱) پرداخت پانزده میلیون ریال جزای نقدی جایگزین سه ماه حبس به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی (در صورت کوتاهی و یا عدم توان پرداخت جزای نقدی مجازات حبس اعمال می شود.)

۲) همچنین با رای دادگاه جواز حمل اسلحه شکاری کشف شده ابطال و سلاح مربوطه به نفع دولت مصادره گردید.

همچنین بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه  ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یککل یا بز وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهم می بایست این مبلغ را نیز به حساب دولت واریز نمایند.

+۱۴۴
۰

  


مطالب پیشنهادی